Mattituck Junior-Senior High second quarter honor roll

02/22/2015 9:00 AM |

HIGH HONOR ROLL
Grade 12: Lisa Angell, Courtney Benediktsson, Christopher Dwyer, Harrison Forte, William Gildersleeve, Joshua Hassildine, Walter Jacob, Rony Javier, Madison Kent, Adrianna Lawson, Emma Leaden, Constantina Leodis, Christopher Mauceri, Ryan Messinger, Emily Mincieli, Christopher Molchan, Courtney Murphy, Ian Nish, Oliver Orr, Daniel Parks, Pulith Peiris, Marcos Perivolaris, Sarah Pfennig, Colby Prokop, Heidy Quizhpi, Leah Santacroce, Alyssa Scartozzi, Christopher Sledjeski, Jamie Stonemetz, Abigail Terry, Haley Unger, Nicole Zurawski.

Grade 11: John Batuello, Thomas Behr, Julie Dickerson, Carly Doorhy, Jack Dufton, Emma Fasolino, Erin Feeney, Liam Finnegan, Sarah Fogarty, Gwyneth Foley, David Folk, Yianni Giannaris, Sarah Goerler, Jacquelin Gonzalez, Audrey Hoeg, Katherine Hoeg, Chloe Janis, Raven Janoski, Caroline Keil, Anna Kowalski, Julie Krudop, Antonina Lentini, Dylan Marlborough, Meghan McKillop, Lika Osepashvili, Artemis Pando, Meghan Pawlik, Courtney Penny, Dawn Rochon, Miranda Sannino, Kimberly Scheer, Greg Sheryll, Sophia Sluyters, Andrew Stakey, William Stuckart, Lucas Webb, Charles Zaloom.

Grade 10: Eshi Baldano, Amy Li Berninger, Alex Bradley, Ty Bugdin, Alexander Burns, Charley Claudio, Sean Gambaiani, Daniel Harkin, Cheyenne Harris, Thomas Hoeg, Samantha Husak, Tina Imbriano, Colleen Kelly, Joseph Kelly, Brendan Kent, Colette Kodym, Amy Macaluso, Ryan McCaffery, James McDonald, Joseph Mele, Carter Montgomery, Corinne Reda, Sascha Rosin, Tyler Seifert, Sarah Shannon, Ryan Shuford, Dale Stonemetz, Christopher Waggoner, Dylan Wilsberg.

Grade 9: Talia Aiello, Larysa Andreadis, Alexandra Beebe, Alexander Bellavia, Brittany Benediktsson, Jack Bokina, Ashley Burns, Ashley Chew, James Clementi, David Conroy, Liam Corbley, Mackenzie Daly, Joy Davis, Jane DiGregorio, Elizabeth Dwyer, Sean Feeney, Brian Feeney, Samantha Fine, Rebecca Foster, Brianna Fox, Jaime Gaffga, Jacqueline Galdamez Santa Maria, Macie Grathwohl, Rebecca Hammerle, Shawn Howell, Sophie Jacobs, Leah Kerensky, Justin Lake, Anthony Lopez, Chelsea Marlborough, Grace McKeon, Lucas Micheels, Emily Mowdy, Jakob Olsen, Madison Osler, Alexandria Peters, Jennifer Rutkoski, Joseph Stuckart, Thomas Sullivan, Alexandra Talbot, Martha Terry, Carly Unger, Carly Woods, Kathryn Zaloom.

Grade 8: Lauren Bihm, Sarah Bihm, Charles Bordsen, Kaitlyn Brisotti, Max Cantelmo, Dorothy Condon, Christian Demchak, Annabel Donovan, Kaitlyn Driscoll, Gabrielle Dwyer, Michelle Escalante, Anne Finnegan, Caleb Foley, Jillian Gaffga, Savvas Giannaris, Bryce Grathwohl, Gabriella Hassildine, Claudia Hoeg, Riley Hoeg, Christopher Imbriano, Rachel Janis, Wilber Javiel Cruz, Mason Kelly, Kristen Lisowy, Antonio Marine, Sean McDonald, Catherine McGrath, Sierra McShane, Cassidy Mullin, Tyler Olsen, Tyler F. Olsen, Mikayla Osmer, Katherine Parks, Ashley Perkins, Trevor Poole, Meghan Riley, Amber Rochon, Lily Russell, Wylee Sanders, Madison Schmidt, Olivia Schutte, Ryan Seifert, Julie Seifert, Madelyn Shannon, Thomas Silleck, Matthew Sledjeski, Mia Slovak, Madison Storm, Christina Tomao, Courtney Trzcinski, Francesca Vasile-Cozzo, Gabrielle Wahlers.

Grade 7: Ian Baker, Margaret Bruer, Anna Burns, Kianja Christian, James DiBartolo, Cole DiGregorio, Shelby Dufton, Gabrielle Finora, Julia Gammon, Justin Garbarino, Claire Gatz, Grace Golder, Viktoria Harkin, Miranda Hedges, Andrew Hildesheim, Mackenzie Hoeg, Charlotte Keil, Abigail Kerensky, Hayden Kitz, Adam Kobel, James Kowalski, Jenna Lisowy, Payton Maddaloni, Tyler Marlborough, Shannon Massey, Paige Mather, Jessica Mazzeo, Mildred Monroy, Taylor Montgomery, Christopher Nicholson, Jillian Orr, Jordan Osler, Rachel Park, Cade Patchell, Dane Reda, Emmet Ryan, Jessica Scheer, Grace Shipman, Tyler Shuford, Rylie Skrezec, Joshua Starzee, Emily Sullivan, Christopher Talbot II, Kathryn Thompson, Brett Walsh, Matthew Warns, Thomas Wilton.

HONOR ROLL
Grade 12: Kaylee Bergen, Brianne Briggmann, Steven Brisotti, Joseph Cavanagh, Nicole Considine, Andrew Cushman, Jacqueline Diaz, Kevin Diffley, Jack DiGregorio, Olivia Finn, Kayla Gibbons, Benjamin Hinsch, Amanda Hodun, Victoria Ireland, James Nish, Nicholas Noormae, Michael O’Rourke, Rebecca Piraino, Randy Salvitti, Marisa Sannino, Cal Seifert, Sarah Sheppard, Molly Smith, Cady Vitale, Diana West, Ya-Xin You, Andrew Young, Andrew Yurchison, Ryan Zlatniski.

Grade 11: Cassidy Arnzen, Taylor Berkoski, Hayley Berry, Eddie Dowling, Alec Durkin, Hannah Fitzgerald, Ava Gaines, Austin Gao, Emily Gatz, Joseph Graeb, Skyler Grathwohl, Katerina Hatzinikolaou, Christina Hatzinikolaou, Jeffrey Hauser, Frank Imbriano, Trevor Larsen, Alison LePre, Joseph Lisowy, Garrett Malave, Daniel Nugent, Kristina Olsen, Michael Onufrak, Samuel Shaffery, Cecilia Stevens, Joseph Tardif, Parker Tuthill, Mia Vasile-Cozzo, Rachel Voegel.

Grade 10: Chance Anderson, Ryan Buchholz, Karen Carrillo, Katherine Celic, Joseph Considine, Caitlyn Deerkoski, Grace Izzo, Luke Karlin, Kyle Makely, Christopher Massey, Matthew Mauceri, Eric Momente, Karolina Morawski, McKenzi Murphy, Cassandra Nine, Johanna Pedone, Grace Pellegrino, Melanie Pfennig, Joshua Prager, Hannah Prokop, Autumn Reichardt, Sean Robbins, Ally Robins, Christopher Schroeder, Emily Sidor, Katherine Stumpf, Mary Wilton, Amanda Young.

Grade 9: Luke Bokina, Alissa Dabrowski, Kaitlyn Ficarra, Daniel Folk, Wade Foster, Drew Hahn, Collin Kaminsky, Jack Kitz, Jacob Kupecki, Taylor Larsen, Jordyn Maichin, Stephen Masotti, Justin McKinney, Mauricio Moran, Stephen Nyilas, Thomas Olsen, Dennis O’Rourke, Sarah Park, Jillian Pedone, Greta Peters, Riley Peterson, Peter Pugliese, Elvira Puluc, Jacqueline Secaida, Dominick Skrezec, Connor Smith, Logan Urick, Julia Vasile-Cozzo.

Grade 8: Miranda Annunziata, Isaiah Baker, William Burns, Alexis Burns, Trinity Butler Kelly, Heather Carita, Tyler Cirincione, Cassidy Deerkoski, Joseph DePinto, David Fasolino, Benjamin Golanec, Melina Harris, Lucas Kosmynka, Jessica Lessard, Jonathan Lisowy, Kyle McFadden, Emily McKillop, Kacper Michalak, Brian Molchan, Alexander Nadel, Teagan Nine, Matteo Pellegrini, Mariano Perez, Stephanie Perez, Ethan Prager, Aidan Reilly, Bayleigh Rienecker, Andrew Righi, Francesco Sannino, Matthew Schroeck, Joseph Sciotto, Christopher Siejka, Nikita Siracusano, Benjamin Webb, Caitlin Westermann, Goksel Zaim, Lauren Zuhoski.

Grade 7: Jack Burkhardt, Rhiannon Cherney, Joseph Corso, Oswald Cuellar, Matthew Czujko, Emma Flint, Halle Foster, William Hickox, Sean Jester, Madeleine Jimenez, Marissa Lechner, Jadyn Maichin, Joshua Masotti, Kyle McCaskie, Hannah Murphy, Jennifer Palencia, Eric Palencia, Veronica Pugliese, Morgan Puterbaugh, Sarah Santacroce, Aidan Sawaya, Mathew Schultz, Parker Sheppard, Colby Suglia, Sarah Wahl, Luke Wojtas, Taylor Zuhoski.

EFFORT ROLL
Grade 12: Amanda Pfeifer
Grade 11: Samantha Smilovich
Grade 10: Kyle Schultz
Grade 9: Aaron Conner, Adriana Hernandez, Jose Chamale-Puluc

COMMENDED STUDENTS
Grade 8: Jake Catalano, Kaela McGowan
Grade 7: Xavier Allen, Tia Flythe, Emily Javier, Adam Kaya

Comments

comments