Mattituck Junior-Senior High third-quarter honor roll

05/09/2015 1:35 PM |

THIRD-QUARTER HONOR ROLL
Mattituck Junior-Senior High

HIGH HONOR ROLL 

Grade 12: Oswaldo Aldaz, Connor Almberg, Lisa Angell, Courtney Benediktsson, Joseph Cavanagh, Andrew Cushman, Kevin Diffley, Jack DiGregorio, Brian Doherty, Christopher Dwyer, Olivia Finn, Harrison Forte, Kayla Gibbons, William Gildersleeve, Adam Goode, Joshua Hassildine, Benjamin Hinsch, Amanda Hodun, Victoria Ireland, Walter Jacob, Rony Javier, Madison Kent, Adrianna Lawson, Emma Leaden, Constantina Leodis, Christopher Mauceri, Greg Messinger, Emily Mincieli, Christopher Molchan, Courtney Murphy, Ian Nish, Michael O’Rourke, Oliver Orr, Daniel Parks, Pulith Peiris, Marcos Perivolaris, Sarah Pfennig, Colby Prokop, Heidy Quizhpi, Randy Salvitti, Marisa Sannino, Leah Santacroce, Alyssa Scartozzi, Sarah Sheppard, Gebriell Sierra, Christopher Sledjeski, Jamie Stonemetz, Abigail Terry, Haley Unger, Cady Vitale, Ya-Xin You, Andrew Young, Andrew Yurchison, Ryan Zlatniski, Nicole Zurawski.

Grade 11: John Batuello, Thomas Behr, Taylor Berkoski, Hayley Berry, Julie Dickerson, Taylor DiVello, Jack Dufton, Emma Fasolino, Erin Feeney, Liam Finnegan, Hannah Fitzgerald, Sarah Fogarty, Gwyneth Foley, David Folk, Ava Gaines, Emily Gatz, Yianni Giannaris, Sarah Goerler, Jacquelin Gonzalez, Katerina Hatzinikolaou, Christina Hatzinikolaou, Audrey Hoeg, Katherine Hoeg, Chloe Janis, Raven Janoski, Caroline Keil, Justin Kirchberger, Anna Kowalski, Julie Krudop, Trevor Larsen, Antonina Lentini, Joseph Lisowy, Garrett Malave, Dylan Marlborough, Meghan McKillop, Andreana Mineo, Kristina Olsen, Lika Osepashvili, Artemis Pando, Meghan Pawlik, Courtney Penny, Dawn Rochon, Miranda Sannino, Benjamin Savercool, Kimberly Scheer, Samuel Shaffery, Greg Sheryll, Sophia Sluyters, Samantha Smilovich, Andrew Stakey, William Stuckart, Joseph Tardif, Mia Vasile-Cozzo, Lucas Webb, Charles Zaloom.

Grade 10: Chance Anderson, Eshi Baldano, Amy Li Berninger, Alex Bradley, Ty Bugdin, Alexander Burns, Karen Carrillo, Charley Claudio, Joseph Considine, Sean Gambaiani, Daniel Harkin, Cheyenne Harris, Thomas Hoeg, Samantha Husak, Tina Imbriano, Grace Izzo, Joseph Kelly, Colleen Kelly, Brendan Kent, Colette Kodym, Bianca LaColla, Amy Macaluso, Kyle Makely, Christopher Massey, Matthew Mauceri, Ryan McCaffery, James McDonald, Joseph Mele, Carter Montgomery, Karolina Morawski, McKenzi Murphy, Cassandra Nine, Grace Pellegrino, Lilian Perez, Melanie Pfennig, Joshua Prager, Hannah Prokop, Corinne Reda, Autumn Reichardt, Ally Robins, Sascha Rosin, Christopher Schroeder, Tyler Seifert, Sarah Shannon, Ryan Shuford, Emily Sidor, Dale Stonemetz, Katherine Stumpf, Gage Suglia, Christopher Waggoner, Dylan Wilsberg, Mary Kate Wilton, Amanda Young.

Grade 9: Talia Aiello, Larysa Andreadis, Alexandra Beebe, Alexander Bellavia, Brittany Benediktsson, Luke Bokina, Jack Bokina, Ashley Burns, Ashley Chew, James Clementi, David Conroy, Mackenzie Daly, Joy Davis, Jane DiGregorio, Elizabeth Dwyer, Brian Feeney, Sean Feeney, Kaitlyn Ficarra, Samantha Fine, Daniel Folk, Rebecca Foster, Brianna Fox, Jaime Gaffga, Jacqueline Galdamez SantaMaria, Macie Grathwohl, Rebecca Hammerle, Shawn Howell, Sophie Jacobs, Jacob Kupecki, Justin Lake, Taylor Larsen, Anthony Lopez, Jordyn Maichin, Chelsea Marlborough, Grace McKeon, Lucas Micheels, Mauricio Moran, Emily Mowdy, Jakob Olsen, Madison Osler, Sarah Park, Alexandria Peters, Riley Peterson, Peter Pugliese, Jennifer Rutkoski, Jake Sciara, Connor Smith, Joseph Stuckart, Thomas Sullivan, Alexandra Talbot, Martha Terry, Carly Unger, Logan Urick, Julia Vasile-Cozzo and Carly Woods.

Grade 8: Miranda Annunziata, Isaiah Baker, Lauren Bihm, Sarah Bihm, Charles Bordsen, Kaitlyn Brisotti, William Burns, Trinity Butler Kelly, Max Cantelmo, Heather Carita, Jake Catalano, Tyler Cirincione, Dorothy Condon, Christian Demchak, Annabel Donovan, Kaitlyn Driscoll, Gabrielle Dwyer, Michelle Escalante, David Fasolino, Anne Finnegan, Caleb Foley, Jillian Gaffga, Savvas Giannaris, Bryce Grathwohl, Melina Harris, Charlie Hasel, Gabriella Hassildine, Claudia Hoeg, Riley Hoeg, Christopher Imbriano, James Jacobs, Rachel Janis, Wilber Javiel Cruz, Mason Kelly, Jonathan Lisowy, Kristen Lisowy, Antonio Marine, Sean McDonald, Kyle McFadden, Catherine McGrath, Emily McKillop, Sierra McShane, Kacper Michalak, Brian Molchan, Cassidy Mullin, Alexander Nadel, Teagan Nine, Tyler Olsen, Tyler F. Olsen, Mikayla Osmer, Katherine Parks, Matteo Pellegrini, Stephanie Perez, Nicholas Perino , Ashley Perkins, Trevor Poole , Ethan Prager, Andrew Righi, Meghan Riley, Amber Rochon, Lily Russell, Wylee Sanders, Francesco Sannino, Madison Schmidt, Olivia Schutte, Ryan Seifert, Julie Seifert, Madelyn Shannon, Christopher Siejka, Thomas Silleck, Matthew Sledjeski, Mia Slovak, Madison Storm, Christina Tomao, Courtney Trzcinski, Francesca Vasile-Cozzo, Gabrielle Wahlers, Adam Webb, Desmond Whitehurst, Goksel Zaim and Lauren Zuhoski.

Grade 7: Ian Baker, Miguel Borrayo, Margaret Bruer, Jack Burkhardt, Anna Burns, Kianja Christian, Joseph Corso, Oswald Cuellar, Matthew Czujko, James DiBartolo, Cole DiGregorio, Christopher Dinizio, Shelby Dufton, Gabrielle Finora, Tia Flythe, Julia Gammon, Justin Garbarino, Claire Gatz, Grace Golder, Viktoria Harkin, Miranda Hedges, William Hickox, Andrew Hildesheim, Mackenzie Hoeg, Sean Jester, Madeleine Jimenez, Adam Kaya, Charlotte Keil, Abigail Kerensky, Hayden Kitz, Adam Kobel, James Kowalski, Marissa Lechner, Jenna Lisowy, Payton Maddaloni, Tyler Marlborough, Shannon Massey, Paige Mather, Jessica Mazzeo, Kyle McCaskie, Mildred Monroy, Taylor Montgomery, Hannah Murphy, Christopher Nicholson, Jillian Orr, Jordan Osler, Eric Palencia, Rachel Park, Cade Patchell, Veronica Pugliese, Morgan Puterbaugh, Dane Reda, Emmet Ryan, Sarah Santacroce, Jessica Scheer, Ethan Schmidt, Grace Shipman, Tyler Shuford, Rylie Skrezec, Joshua Starzee, Colby Suglia, Emily Sullivan, Christopher Talbot II, Kathryn Thompson, Sarah Wahl, Brett Walsh, Matthew Warns, Thomas Wilton.

HONOR ROLL

Grade 12: Steven Brisotti, Joshua Conklin, Jacqueline Diaz, Ryan Foster, Jennifer Gonzalez-Euceda, Dylan Holmes, David Hommel, Ali Kilinc, Maddalena Mineo, Nicholas Noormae, Cal Seifert, Caralee Stevens, Nicholas Vitolano, Diana West.

Grade 11: Cassidy Arnzen, Maria Capichana, Tyler Corrigan, Alec Durkin, Daniel Fedun, Joseph Graeb, Skyler Grathwohl, Jeffrey Hauser, Frank Imbriano, Tristin Ireland, Alison LePre, Matthew Mehalakes, Joseph Melly, Daniel Nugent, Michael Onufrak, Kendrick Schneider, Phurlamu Sherpa, Cecilia Stevens, Parker Tuthill.

Grade 10: Ryan Buchholz, Katherine Celic, Caitlyn Deerkoski, Dylan Drewes, Matthew Heffernan, James Hoeg, Luke Karlin, Sara Kaypak, Pawel Klibisz, Eric Momente, Johanna Pedone.

Grade 9: Liam Corbley, Armand Emanuele, Wade Foster, Drew Hahn, Jack Kitz, Stephen Masotti, Thomas Olsen, Dennis O’Rourke, Jillian Pedone, Tucker Phillippe-Johansson, Dominick Skrezec, Kathryn Zaloom.

Grade 8: Liam Ackermann, Alexis Burns, Cassidy Deerkoski, Joseph DePinto, Benjamin Golanec, Bernard Hamilton, Lucas Kosmynka, Harry Lebkuecher, Jessica Lessard, Brian Nicholson, Aidan Reilly, Matthew Schroeck, Kyle Schwartz, Joseph Sciotto, Nikita Siracusano, Benjamin Webb, Caitlin Westermann.

Grade 7: Rhiannon Cherney, Halle Foster, Jadyn Maichin, Frankie Priolo, Mathew Schultz, Ethan Tandy, Taylor Zuhoski.

COMMENDED STUDENTS

Grade 12: Brianne Briggmann.

Grade 11: Thomas Riley, Feng You.

Grade 8: Chloe Babajanians, Sarah Jane Conner, Christopher Merz, Victor Regalado Ventura, Bayleigh Rienecker.

Grade 7: Xavier Allen, Dylan Anderson, Michael Kiel, Joshua Masotti.

Comments

comments