Featured Story

Southold Junior-Senior High second-quarter honor roll

03/12/2016 5:00 AM |

Congratulations to the following students!

HIGH HONOR ROLL

Grade 12: Gina Anasagasti, Samuel Basel, Raeann Berry, Angela Bucci, William Bucci, Theresa Connolly, Ryan Costello, Julia Daddona, Jacqueline Davey, Michael Dolan, Peter Fouchet, Kimiko Fujita, Julia Girzadas, Katherine Hunstein, Alexander Lincoln, Maxwell Mastrangelo, Paige Messana, Noah Mina, Alexa Palumbo, Dominick Panetta, Leah Passanant, Bryan Patchell, Jennifer Pressler, Bayron Rivas, Lily Saeli, Julia Schade, Andrew Seifert, Gabrielle Showalter, Ethan Sisson, Cora Small, Monique Smith, Albert (Aidan) Vandenburgh, Aidan Walker, Brendan Walker, Mariya Winkler.

Grade 11: Emma Alvarez, Jessie Bakanic, Samantha Baldwin, Garrison Bennett, Evelyn Cummings, Douglas Fiedler, Miguel Gomez, Stephen Hocker, Owen Klipstein, Robert Kruszeski, Jake McCarthy, Patrick McFarland, Julia Mele, Jamie Molnar, Mark Moran, Sean Okula, Quinn Osmer, Meg Pickerell, Charles Poliwoda, Daisy Rymer, Joseph Saporita, Robert VanMater Jr., Edwin Ward IV, Willow Wilcenski, Shane Zimmer.

Grade 10: Harry Antonucci, Brooke Averette, Katie Baumann, Hayley Brigham, William Burns, Carlos Campos-Chavez, Alexandra Cardi, Mario Contreras, Rebecca Dickerson, Jacob Dominy, Ashley Hilary, Katherine Jarvis, Kathryn Jernick, Ann Lincoln, Kai Obinata, Jared Palumbo, Kyra Panetta, Lucie Showalter, Justin Tobin.

Grade 9: Sabrina Basel, Jonathan Baumann, Ally Boyle, Eric Connolly, Patrick Connolly, Tyler DeFrese, Samantha Dunne, Robert Elliston, Max Kruszeski, Juan Martinez Flores, Marie Mullen, Jake Okula, Emiliann Palermo, Olivia Saccamano, Dante Tramontana, Michael Wineberger.

Grade 8: Walter (Cole) Brigham IV, Jacquelyn Constantine, Jack Cosmadelis, Matthew Crean, William Dickerson, Justin Eckhardt, Nicholas Eckhardt, Elizabeth Jernick, Felecia Kayel, Kathryn Kilcommons, Kenneth Latham, Olivia Lynch, Julia Mejsak, Jessica Mele, Simon Mraz, Ella Neese, Maximilian Pasko, Elizabeth Quinones, Anna Yao Reilly, Steven Russell, Stephen Schill, Kaitlin Tobin, Rhian Tramontana, Nicholas Vicinanza, Emma Whittington-Quarty.

Grade 7: Grace Brodarick, Andrew Clausen, Gabriela Contreras, Isabella DeMaio, Hanna DeSimone, Jack Giovanniello, Carlos Gomez, James Hayes, Danielle Henry, Miles Hoffman, Julia Jaklevic, Caroline Koslosky, Ethan Magnuson, Jenna McFarland, Kelli McHugh, Matthew Mullen, Annamaria Napolitano, Stephen Palermo, Juliet Rand, Kaia Rothman, Aidan Russell, Bianca Secaida, Sophia Small, Reese Thompson, Samantha Tondo, Benjamin Ward.

HONOR ROLL

Grade 12: Mert Altintoprak, Abigail Bolliver, Keaton Comiskey, Michael DiCandia, Michael Gensler, Christopher Hanold Jr., Esther Jeffrey, Ewa Mejsak, Emily Portillo, Aidan Toy, Dylan VanGorden.

Grade 11: Adam Baldwin, Charlie Bonilla, Grace Bruer, Abagail Cacovic, Mathew Cardi, Michael Christman, Nicole Christman, Dylan Clausen, Rachel Field-Hornstein, Angelica Klavas, Anthony Klavas, Gus Klavas, Alexander Krukowski, Althea Mignone, Emily Perry, Wendy Santos, Connor Vaccariello.

Grade 10: Monika Abram, Charlotte Allen, Alexandra Apadula, Charles Campbell, Zachary Grathwohl, Jack Koslosky, Michael Krause, Julia Kujawski, Heather MacArthur, Edwin Martinez Javier, Matthew McAllister, Anthony Monzon, William (Liam) Mullen, Hannah Sutton, Victoria Tondo.

Grade 9: Jack Antonucci, Bryanna Bay, Michael Chacon Munoz, Michael Daddona, Olivia Daddona, Carlos DeLeon Campos, Justin Hanold, Van Karsten, Courtney Kruk, Anakin Mignone, Rosanna Mollica, Brizeida Palacios-Campos, Marissa Rackwitz, Emily Russell, Nicolas Siguenza Torres, Casie Vaccariello.

Grade 8: Elizabeth Garcia Palencia, Nicholas Grathwohl, James Hoyt, John Judge, Edy Nazario Valdez, Emily Newman, Joseph Silvestro, Julia Vicinanza.

Grade 7: Patrick Allen, Ryan Deerkoski, Matthew Garms, Daniel Garrido, Kateri Gensler, Cole Hilary, Brook Howard, Saylor Hughes, John Kaelin, Daniel Krause, Matthew Messana, Rhian O’Neil, Silvia Rackwitz, Magda Rodriguez, Justin Uguna.

Comments

comments