Mattituck third-quarter honor roll recipients

05/11/2011 9:18 AM |

High Honor Roll
Grade 12: Michael Arpaia, Johanna Baglivi, Casie Binkowski, Jessica Boomer, Cristina Bremer, Madeleine Burlingame, Ashley Goeller, Katherine Golde, Christine Hansen, Colin Keil, Kyra Leonardi, Efrain Lozada III, Michael Mangiamele, Lillian McCullough, Emma Milligan, Rebecca Mincieli, Kimberley Mulrain, Kevin Reyer, Marissa Russo, Marie Santacroce, Sierra Savercool, Veronica Stelzer

Grade 11: Christine Angell, Carly Batist, Kira Buckel, Savanna Campbell, Christopher Caprise, Kelly Cassidy, Caroline Coe, Megan Conklin, James Finora, Julia Gaines, Tracy Grim, Matthew M. Ireland, Andrew Kinsey, Dominika Kupiszewska, Christina Lozada, Mallaigh Nolan, Siobhan Nolan, Kimberly Olsen, Maria Peroni, Erin Pozzolano, Sarah Reisenberg, Daina Reynolds, Thomas Sledjeski, Christian Tettelbach

Grade 10: Christopher Baglivi, Douglas Beebe, Kaitlin Beebe, Jonathan Borowy, Emily Bosworth, Lina Chen, Megan Finn, Mally Fogarty, Katharine Freudenberg, Amanda Gatz, Shannon Gatz, Anna Goerler, Dylan Hahn, Tristan Keil, Michael Kelly, Jessica Kwasnik, Matthew Mautarelli, Nicole Murphy, Anne O’Rourke, Yuliya Palianok, Sara Paparatto, Caitlin Penny, Sara Perkins, Cydnie Piscatello, Stephanie Reisenberg, Daniel Salice, Sydney Sanders, Erik Savercool, Melissa Siegfried, Jennifer Silleck, Elaina Sluyters, Richard Smith, Alexandra Solowinska, Lyndsie Taylor

Grade 9: Pamela Batist, Francis Benante, Matthew Berezny, Ryan Bergen, Elly Bergen, Christine Bieber, Victoria Bonagura, Cameron Burt, Rodrigo Calderon, Zev Carter, Paige Catalano, Larissa Catullo, Helen Chen, Emily Ciamaricone, Meghan Daly, Clay Davis, Shannon Dwyer, Kyle Freudenberg, Mayra Gonzalez, Sydney Goy, Kayla Healy, Melissa Hickox, Charles Hickox, Adam Hicks, Christopher Hicks, Jaclyn Imbriano, Mary Kowalski, Robert Krudop, Hallie Kujawski, Victoria Lang, Nicole L’Hommedieu, Andrea Loper, Christian Montgomery, Joseph Nadel, Nina Nickerson, John Nolan, Erik Olsen, Daniel Peters, Ralph Pugliese, Tristan Reese, Tyler Rochon, Nicole Scartozzi, Kevin Schwartz, Isabel Torgove

Grade 8: Lisa Angell, Courtney Benediktsson, Kaylee Bergen, Sydney Bradley, Brianne Briggmann, Patricia Brisotti, Matthew Carter, Maisy Claudio, Ryan Dabrowski, Elizabeth Dumblis, Christopher Dwyer, Olivia Finn, Harrison Forte, William Gildersleeve, Jennifer Gonzalez-Euceda, Walter Jacob, Madison Kent, Kamila Kulakowska, Emma Leaden, Constantina Leodis, Terrence McKinney, Ryan Messinger, Emily Mincieli, Christopher Molchan, Courtney Murphy, Georgia Neighley, James Nish, Ian Nish, Oliver Orr, Ruben Palencia, Daniel Parks, Pulith Peiris, Sarah Pfennig, Rebecca Piraino, Colby Prokop, Marisa Sannino, Leah Santacroce, Alyssa Scartozzi, Annalise Schweitzer, Cal Seifert, Sarah Sheppard, Christopher Sledjeski, Zachary Smith, Caralee Stevens, Jamie Stonemetz, Haley Unger, Cady Vitale, Nicholas Vitolano, Elizabeth Wilcenski, Matthew Wilton, Andrew Young, Nicole Zurawski

Grade 7: John Batuello, Thomas Behr, Hayley Berry, Waldemar Bunker, Christian Burns, Julie Dickerson, Carly Doorhy, Emma Fasolino, Erin Feeney, Sarah Fogarty, Gwyneth Foley, David Folk, Ava Gaines, Yianni Giannaris, Audrey Hoeg, Katherine Hoeg, Caitlin Jacobs, Chloe Janis, Raven Janoski, Caroline Keil, Anna Kowalski, Julie Krudop, Antonina Lentini, Joseph Lisowy, Dylan Marlborough, Meghan McKillop, Ryan Mowdy, Susie Nickerson, Lika Osepashvili, Artemis Pando, Cameron Pase, Meghan Pawlik, Courtney Penny, Dawn Rochon, Miranda Sannino, Kimberly Scheer, Samuel Shaffery, Sophia Sluyters, Cecilia Stevens, William Stuckart, Madison True, Lucas Webb, Charles Zaloom

Honor Roll
Grade 12: Christian Aldaz, Jacqueline Berkoski, John Bradley, Melanie Buckingham, Casey Burns, Zoe Campbell, Sharayah Carita, Daniel Catullo, Dana Clanton, Brandon Damiani, Connor Davis, Andrew Ennis, Alexander Goerler, William Goggins, Jared Goodale, Cavan Gregg, George Hatzinikola, Eric Kopf, Yener Javier Miguel, Nicole Krupski, Kimberly Krupski, Claire Leaden, Taylor Leden, Stefanie Loverde, Katherine Loper, Patricia Markovaite, John Nugent, Joseph Pfaff, Katharine Poulmentis, Wilson Quizhpi, Michelle Rosnack, Kayla Sahli, Clayton Santillo, Alexander Scalia

Grade 11: Brenden Anderson, Daniel Baird, Melissa Barry, Lisa Beebe, Erica Bundrick, Rebecca Caracciolo, Nicole DiVello, Christina Fasolino, Emily Fliss, Dylan Gibaldi, Morgan Gildersleeve, Kenneth Gillan, Charlotte Gillies, Mirin Greenberger, Kellie Hennessey, Kevin Herrera, Zachary Hinsch, Graham Homan, Richard Koch, Nicholas Lentini, Melissa Milowski, Taylor Loper, Alexandria Makucewicz, Kathryn Mangiamele, Eric Marcus, Ashley Marron, Victoria Messinger, Gabriella Messinger, Rachel Norkelun, Peter Ostrowski, Nicole Palladini, Elena Paparatto, Veronica Reitz, Casey Schur, John Sciacchitano, Jason Sidor, Danielle Stepnoski, Victor Thuroe, Austin Tuthill, Alexandra Zaweski, Nora Zuhoski, Travis Zurawski

Grade 10: Alex Berkoski, David Burkhardt, Trevor Busch, Danielle Christie, Tyler Connell, Christopher Cushman, Haley DeRidder, Tomasz Filipkowski, Ryan Finger, Maryanne Fitzgerald, Nicholas Geiser, Casey Grathwohl, Frederick Hansen, Emily Horan, Alexandra Kluko, Danielle Knuth, Kyle Krause, Peter Kren, Marianthi Leodis, Despina Leodis, Morgan Murphy, Evan Neighley, Jourdan Pedone, Cassianne Pelan, Nicholas Piraino, James Rugnetta, Natailie Troisi, Brittany Tumulty, Justin Tyler, Natasha VandeWetering, Andre Vega, Alexandra Wilcenski, Morgan Wilsberg, Bonnie Zellner

Grade 9: Paul Annunziata, Laurel Bertolas, Eric Briggmann, Nick Chylinski, Kim Clanton, Jed Donikyan, Tara Gatz, Lauren Guja, Autumn Harris, Valentina Hommel, Desirae Hubbard, Ian Husak, Michael Kahn, Roy Lebkuecher, Douglas Massey, Mark McCaskie, Christopher Mehalakes, Erin Miller, Robert Molchan, Stephen Ostrowksi, Austin Pase, Jennifer Pautke, Daniel Pawlik, Geoffroy Penny, Mirsa Perez, Joseph Peroni, Nicholas Rabkevich, Tyler Reeve, MacKenzie Robertson, Patrick Robbins, Alaina Robins, Casey Rugnetta, Joseph Salice, Riley Savercool, Kellie Ann Stepnoski, Christopher Wahlers, Rachel Winkler

Grade 8: Eduard Agayan, Ashley Alexander, Connor Almberg, Steven Brisotti, Ramzi Butler Kelly, Miranda Cahill, Nicole Considine, Jack DiGregorio, William Esposito, Ryan Foster, Abigail Graeb, Joshua Hassildine, Hunter Hedges, Marlon Herrera, Benjamin Hinsch, Amanda Hodun, Kevin Hudson, Paige Hudson, Victoria Ireland, Rony Javier, Owen Kaminsky, Lillianna Kiel, Matthew Krauza, Adrianna Lawson, Christopher Mauceri, Christopher McGowan, Maddalena Mineo, Michael O’Rourke, Marcos Perivolaris, Heidy Quizhpi, Molly Smith, Emily Talbot, Abigail Terry, Kevin Williams, Ya-Xin You, Ryan Zlatniski

Grade 7: Cassidy Arnzen, Taylor Berkoski, Lawrence Brown, Thomas Chatin, Meghan Corazzini, Tyler Corrigan, Eddie Dowling, Jack Dufton, Alec Durkin, Jonathan Dwyer, Daniel Fedun, Liam Finnegan, Hannah Fitzgerald, Jake Gambaiani, Austin Gao, Emily Gatz, Rocco Genovese, Sarah Goerler, Jacquelin Gonzalez, Ashley Gonzalez, Joseph Graeb, Skyler Grathwohl, Carolyn Hansen, Christina Hatzinikolaou, Katerina Hatzinikolaou, Jeffrey Hauser, Frank Imbriano, Tristin Ireland, Samantha Kaelin, Justin Kirchberger, Trevor Larsen, Joseph Lisowy, Garrett Malave, Raymond Malo, Kaitlyn McCarthy, Ryan McCaskie, Matthew Mehalakes, Joseph Melly, Andreana Mineo, Daniel Nugent, Kristina Olsen, Michael Onufrak, Brianna Perino, Victor Proferes, Ryan Reilly, Thomas Riley, Griffin Rienecker, Randy Salvitti, Benjamin Savercool, Timothy Schmidt, Kendrick Schneider, Phurlamu Sherpa, Greg Sheryll, Brett Slack, Samantha Smilovich, Andrew Stakey, Joseph Tardif, Mia Vasile-Cozzo, Fredric Visser III, Rachel Voegel, Matthew Wells

Commended Students
Grade 11: Kaitlyn Perino, Douglas Sluyters, Shawn Smiley

Grade 10: Aileen Egan

Grade 9: Nicholas Mele, Jared Schenone, Lauren Waters, Qiong You

Grade 8: Joseph Cavanagh and Rosa Perez

Grade 7: Christian Figurniak, Natalya Flythe

Comments

comments