Southold Junior-Senior H.S. first-quarter honor roll

12/06/2014 7:00 AM |

HIGH HONOR ROLL

Grade 12: Leah Baxendale, Mary Bertschi, Rachel Burns, Michael Cosmadelis, Ryan DiGregorio, Jack Dunne, Jasmine Fell, Jonna Franke, Rebecca Guarriello, Natalie Hocker, Jennifer Jaklevic, Jessica Jerome, Shayne Johnson, Kaitlyn Kettenbeil, Alexandra Lasot, Alexis Leonard, Callahan Long, Matthew McCarthy, Jennifer Membreno Umana, Thomas Messana, Grace O’Donnell, Sarah Perry, Sophie Pickerell, Alexander Poliwoda, Emily Pressler, Gregory Quist, Julia Saccamano, Jessica Saporita, Claudia Steinmuller, William Tondo, Chrysovalantou Tsoumpelis, Cara Vaccariello, Megan VanBourgondien, Juliane VanGorden, Nicholas VanMater, Liam Walker, Morgan Walter, Winter Wilcenski. 

Grade 11: Gina Anasagasti, Theresa Connolly, Jacqueline Davey, Katherine Hunstein, Noah Mina, Bryan Patchell, Lily Saeli, Julia Schade, Andrew Seifert, Aidan Walker.

Grade 10: Emma Alvarez, Maria Amador, Adam Baldwin, Garrison Bennett, Karen Campos, Nicole Christman, Raquel Escobar, Miguel Gomez, Stephen Hocker, Owen Klipstein, Robert Kruszeski, Jake McCarthy, Patrick McFarland, Jamie Molnar, Mark Moran, Sean Okula, Quinn Osmer, Meg Pickerell, Charles Poliwoda, Alessandra Ramirez, Joseph Saporita, Kyle Skrezec, Jheimy Uguna, Edwin Ward IV.

Grade 9: Brooke Averette, Katie Baumann, William Burns, Alexandra Cardi, Stefanny Cartagena, Bridgett Comiskey, Mario Contreras, Rebecca Dickerson, Jacob Dominy, Zachary Grathwohl, Ashley Hilary, Katherine Jarvis, Kathryn Jernick, Michael Krause, Ann Lincoln, William “Liam” Mullen, Kai Obinata, Jared Palumbo, Justin Tobin.

Grade 8: Sabrina Basel, Jonathan Baumann, Bryanna Bay, Ally Boyle, Maxwell Cichanowicz, Eric Connolly, Patrick Connolly, Tyler DeFrese, Amanda Dickerson, Samantha Dunne, Robert Elliston, Jaedon Glasstein, Joseph Hayes, Van Karsten, Max Kruszeski, Marie Mullen, Jake Okula, Emiliann Palermo, Emily Russell, Olivia Saccamano, Dante Tramontana, Michael Wineberger.

Grade 7: Walter “Cole” Brigham IV, Jane Burns, Jacquelyn Constantine, Jack Cosmadelis, Matthew Crean, William Dickerson, Nicholas Eckhardt, Elizabeth Jernick, Felecia Kayel, Kathryn Kilcommons, Olivia Lynch, Jessica Mele, Simon Mraz, Ella Neese, Maximilian Pasko, Elizabeth Quinones, Angelina Ramirez, Anna Yao Reilly, Steven Russell, Stephen Schill, Joseph Silvestro, Kaitlin Tobin, Rhian Tramontana, Julia Vicinanza, Nicholas Vicinanza, Emma Whittington-Quarty.

HONOR ROLL

Grade 12: Steven Amato, Christopher Buono, Jasmine Clasing, Abigail Conway, Zachary Ellis, Michaela Manno, Ajsia Martocchia, William McAllister, Katherine Mejia-Hernandez, Ida Mollica, Sean Moran, Willow Sutton, Molly Zimmerman.

Grade 11: Samuel Basel, Raeann Berry, William Bucci, Kathryn Comiskey, Julia Daddona, Michael Dolan, Peter Fouchet, Kimiko Fujita, Julia Girzadas, Vivienne Glasser, Maya Jackowski, Juliette Liegey, Margaret Naleski, Dominick Panetta, Leah Passanant, Jennifer Pressler, Liam Simmons, Ethan Sisson, Cora Small, Aidan Toy, Albert “Aidan” Vandenburgh.

Grade 10: Jessie Bakanic, Samantha Baldwin, Charlie Bonilla, Grace Bruer, Abagail Cacovic, Fransisco Campos-Chavez, Carlos Campos-Chavez, Mathew Cardi, Michael Christman, Joshua Clasing, Dylan Clausen, Evelyn Cummings, Kylee DeFrese, Christopher DeSimone, Douglas Fiedler, Evelin Garcia Palencia, Delaney Hughes, Angelica Klavas, Anthony Klavas, Julia Mele, Daniella Menjivar, Althea Mignone, Nicolas Orientale, Emily Perry, Daisy Rymer, Alexander Seifert, Connor Vaccariello, Willow Wilcenski.

Grade 9: Jose Agustin Gomez, Charlotte Allen, Harry Antonucci, Alexandra Apadula, Hayley Brigham, Ryan Burns, Matthew Civiok, Sean Conway, John Gensler, Alexander Kandora, Jack Koslosky, Julia Kujawski, Lucie Showalter, Kathryn Stahl, Hannah Sutton, Victoria Tondo.

Grade 8: Gabriella Drumm, Peter Franke, Anakin Mignone, Katherine Patchell, Devin Quinones, Casie Vaccariello.

Grade 7: Victoria Apadula, Amanda Bardsley, Justin Eckhardt, Elizabeth Garcia Palencia, Nicholas Grathwohl, James Hoyt, Kate Jones, John Judge, Kenneth Latham, Julia Mejsak, Emily Newman, Andrea Palencia Villavicencio, Tyler Woodhull.

Comments

comments