Southold Junior-Senior High second quarter honor roll

02/21/2015 9:00 AM |

Grade 12: Leah Baxendale, Mary Bertschi, Rachel Burns, Abigail Conway, Michael Cosmadelis, Ryan DiGregorio, Jack Dunne, Jonna Franke, Natalie Hocker, Jennifer Jaklevic, Jessica Jerome, Shayne Johnson, Kaitlyn Kettenbeil, Heather Koscinch, Alexandra Lasot, Callahan Long, Ajsia Martocchia, Matthew McCarthy, Katherine Mejia-Hernandez, Jennifer Membreno Umana, Thomas Messana, Sean Moran, Sarah Perry, Sophie Pickerell, Alexander Poliwoda, Emily Pressler, Gregory Quist, Julia Saccamano, Jessica Saporita, Claudia Steinmuller, Willow Sutton, William Tondo, Chrysovalantou Tsoumpelis, Megan VanBourgondien, Juliane VanGorden, Nicholas VanMater, Liam Walker, Morgan Walter, Winter Wilcenski.

Grade 11: Gina Anasagasti, Samuel Basel, Theresa Connolly, Julia Daddona, Jacqueline Davey, Michael Dolan, Peter Fouchet, Kimiko Fujita, Vivienne Glasser, Carson Hughes, Katherine Hunstein, Esther Jeffrey, Paige Messana, Noah Mina, Margaret Naleski, Leah Passanant, Bryan Patchell, Lily Saeli, Julia Schade, Andrew Seifert, Liam Simmons, Ethan Sisson, Walker Sutton, Aidan Toy, Albert (Aidan) Vandenburgh, Aidan Walker.

Grade 10: Emma Alvarez, Jessie Bakanic, Samantha Baldwin, Garrison Bennett, Abagail Cacovic, Nicole Christman, Evelyn Cummings, Douglas Fiedler, Miguel Gomez, Stephen Hocker, Owen Klipstein, Robert Kruszeski, Jake McCarthy, Patrick McFarland, Jamie Molnar, Maryann Nunez Estrada, Sean Okula, Quinn Osmer, Emily Perry, Meg Pickerell, Charles Poliwoda, Alessandra Ramirez, Kyle Skrezec, Edwin Ward IV.

Grade 9: Harry Antonucci, Brooke Averette, Katie Baumann, Alexandra Cardi, Rebecca Dickerson, Ashley Hilary, Katherine Jarvis, Kathryn Jernick, Ann Lincoln, William (Liam) Mullen, Kai Obinata, Jared Palumbo.

Grade 8: Sabrina Basel, Jonathan Baumann, Bryanna Bay, Ally Boyle, Eric Connolly, Patrick Connolly, Tyler DeFrese, Amanda Dickerson, Samantha Dunne, Robert Elliston, Jaedon Glasstein, Van Karsten, Max Kruszeski, Marie Mullen, Jake Okula, Emiliann Palermo, Emily Russell, Olivia Saccamano, Dante Tramontana, Michael Wineberger.

Grade 7: Walter (Cole) Brigham IV, Jane Burns, Jacquelyn Constantine, Jack Cosmadelis, Matthew Crean, William Dickerson, Nicholas Eckhardt, Elizabeth Jernick, Kathryn Kilcommons, Olivia Lynch, Jessica Mele, Simon Mraz, Ella Neese, Maximilian Pasko, Elizabeth Quinones, Angelina Ramirez, Anna Yao Reilly, Steven Russell, Stephen Schill, Joseph Silvestro, Kaitlin Tobin, Rhian Tramontana, Nicholas Vicinanza, Emma Whittington-Quarty.

HONOR ROLL
Grade 12: Steven Amato, Liam Anderer, Christopher Buono, Jacob DePaulis, Zachary Ellis, Jasmine Fell, Alexis Leonard, Michaela Manno, William McAllister, Patryk Mejsak, Jonathan Rempe, Gus Rymer, Lukasz Sklodowski, Cara Vaccariello, Kitty Zheng.

Grade 11: Raeann Berry, Adam Best, Angela Bucci, William Bucci, Kathryn Comiskey, Michael DiCandia, Sarah Gaffga, Julia Girzadas, Heather Jarvis, Juliette Liegey, Ewa Mejsak, Jennifer Pressler, Cora Small.

Grade 10: Maria Amador, Adam Baldwin, Grace Bruer, Mathew Cardi, Michael Christman, Dylan Clausen, Kylee DeFrese, Evelin Garcia Palencia, Angelica Klavas, Anthony Klavas, Julia Mele, Althea Mignone, Mark Moran, Nicolas Orientale, Daisy Rymer, Joseph Saporita, Alexander Seifert, Jheimy Uguna, Willow Wilcenski.

Grade 9: Jose Agustin Gomez, Charlotte Allen, Alexandra Apadula, Hayley Brigham, William Burns, Matthew Civiok, Bridgett Comiskey, Mario Contreras, Jacob Dominy, John Gensler, Jack Koslosky, Michael Krause, Julia Kujawski, Mario Menjivar Leon, Annette Newman, Lucie Showalter, Kathryn Stahl, Hannah Sutton, Justin Tobin, Victoria Tondo.

Grade 8: Maxwell Cichanowicz, Olivia Daddona, Gabriella Drumm, Peter Franke, Joseph Hayes, Ryan Hunstein, Courtney Kruk, Anakin Mignone, Rosanna Mollica, Devin Quinones, Franchesca Rodriguez, Casie Vaccariello.

Grade 7: Amanda Bardsley, Justin Eckhardt, James Hoyt, Kate Jones, John Judge, Felecia Kayel, Kenneth Latham, Julia Mejsak, Andrea Palencia Villavicencio, Julia Vicinanza.

Comments

comments