Southold Junior-Senior High second-quarter honor roll

02/18/2014 7:00 AM |

Southold-BOE-meeting-preview-March-13-2013

HIGH HONOR ROLL

Grade 12: Ria Anasagasti, Robert Anderson, Justina Babcock, Brittney Bellomo, Kelsea Cassone, Katie Connolly, Kimberly Connolly, Markis Croteau, Jamie Grigonis, Daniel Insogna, Amy Kandora, Justine Kundmueller, Leah LaFreniere, Anna Mahaffy, Robert Mahony, Kesley Mehrman, Jose Membreno, Cassidy Mignone, Erwin Perez, Laura Rempel, Jessica Rizzo, Michael Schade, Abigail Scharadin, Daniel Stahl, Timothy Stankewicz, Dylan Stromski. 

Grade 11: Leah Baxendale, Rachel Burns, Michael Cosmadelis, Jack Dunne, Jessica Jerome, Shayne Johnson, Alexandra Lasot, Matthew McCarthy, Thomas Messana, Emily Pressler, Julia Saccamano.

Grade 10: Samuel Basel, Raeann Berry, Theresa Connolly, Jacqueline Davey, Peter Fouchet, Katherine Hunstein, Noah Mina, Leah Passanant, Bryan Patchell, Lily Saeli, Julia Schade, Ethan Sisson, Walker Sutton, Albert (Aidan) Vandenburgh, Aidan Walker.

Grade 9: Emma Alvarez, Jessie Bakanic, Garrison Bennett, Abagail Cacovic, Carlos Campos-Chavez, Mathew Cardi, Michael Christman, Nicole Christman, Evelyn Cummings, Miguel Gomez, Stephen Hocker, Owen Klipstein, Robert Kruszeski, Jake McCarthy, Patrick McFarland, Jamie Molnar, Sean Okula, Emily Perry, Meg Pickerell, Charles Poliwoda, Alessandra Ramirez, Edwin Ward IV.

Grade 8: Brooke Averette, Katie Baumann, William Burns, Alexandra Cardi, Mario Contreras, Andrew Crean, Rebecca Dickerson, Jacob Dominy, Zachary Grathwohl, Kathryn Jernick, Ann Lincoln, Kai Obinata.

Grade 7: Sabrina Basel, Jonathan Baumann, Eric Connolly, Patrick Connolly, Tyler DeFrese, Amanda Dickerson, Samantha Dunne, Robert Elliston, Jaedon Glasstein, Van Karsten, Max Kruszeski, Marie Mullen, Jake Okula, Emiliann Palermo, Emily Russell, Olivia Saccamano, Margaret Scott, Dante Tramontana.

HONOR ROLL

Grade 12: Dean Albergo, Ted Beach, Hayley Bolettieri, Giuliana Buono, Savannah Calderale, Timothy Chilton, Charles Pierre Cook Firquet, Anthony Esposito, Anthony Fedele, Kenji Fujita, Caroline Gehring, Shannon Guyer, Michelle Innamorato, Kathryn Krukowski, Michael Martin, Caroline Metz, Jamie O’Sullivan, Danielle Pagano, James Penney, Logan Pfister, Stephanie Portillo, Gary Prieto, Shannon Quinn, William Richter, Michael Ryan, Drew Sacher, Alexandra Small, Shannon Smith, Katelyn Suskevich, Ian Toy, Cynthia VanBourgondien.

Grade 11: Steven Amato, Mary Bertschi, Christopher Buono, Abigail Conway, Zachary Ellis, Rebecca Guarriello, Natalie Hocker, Jennifer Jaklevic, Ajsia Martocchia, Katherine Mejia-Hernandez, Jennifer Membreno Umana, Sarah Perry, Sophie Pickerell, Alexander Poliwoda, Gregory Quist, Jessica Saporita, Lukasz Sklodowski, Claudia Steinmuller, Willow Sutton, William Tondo, Megan VanBourgondien, Juliane VanGorden, Nicholas VanMater, Liam Walker, Winter Wilcenski, Kitty Zheng.

Grade 10: Gina Anasagasti, Angela Bucci, William Bucci, Michael Dolan, Kimiko Fujita, Julia Girzadas, Carson Hughes, Juliette Liegey, Andrew Seifert, Gabrielle Showalter, Liam Simmons, Aidan Toy.

Grade 9: Adam Baldwin, Samantha Baldwin, Charlie Bonilla, Grace Bruer, Karen Campos, Kylee DeFrese, Christopher DeSimone, C. Matthew Hall, Angelica Klavas, Anthony Klavas, Daniella Menjivar, Althea Mignone, Mark Moran, Quinn Osmer, Joseph Saporita, Alexander Seifert, Kyle Skrezec, Joseph Tsoumpelis, Jheimy Uguna, Connor Vaccariello, Carlie Wegley, Willow Wilcenski.

Grade 8: Charlotte Allen, Alexandra Apadula, Hayley Brigham, Breana Gibbs, Daelyn Healy, Ashley Hilary, Katherine Jarvis, Alexander Kandora, Michael Krause, Joseph Manfredi, Jared Palumbo, Lucie Showalter, Hannah Sutton, Victoria Tondo.

Grade 7: Bryanna Bay, Michael Chacon Munoz, Maxwell Cichanowicz, Gabriella Drumm, Carlos Gonzalez Jr., Joseph Hayes, Ryan Hunstein, Anakin Mignone, Rosanna Mollica, Devin Quinones, Casie Vaccariello, Michael Wineberger.

Comments

comments